Na školy čaká ďalších 100 atletických súprav na rozvoj športu

Foto: Tesco

Bratislava 12. spetembra (OTS) - Od apríla do augusta Tesco za každý predaný špeciálne označený Tesco výrobok prispelo sumou 1 cent na projekt Detská atletika, ktorý sa už druhý rok realizuje pod patronátom Slovenského atletického zväzu. Cieľom bolo i tento rok vyzbierať 80 000 eur na atletické súpravy pre školákov. Projektu od začiatku fandí aj majster sveta v chôdzi na 50 km z Pekingu 2015 a zlatý olympijský medailista z Ria 2016 Matej Tóth.

Cieľom trojročného projektu je každý rok darovať 80-tisíc eur na atletické súpravy pre školákov. Aktuálne prebieha už 2. ročník projektu. Zo sumy 80-tisíc, ktoré spoločnosť Tesco darovala v minulom roku, bolo zakúpených prvých 100 súprav. Na 64 školách, ktoré o pomoc stihli v školskom roku 2015/2016 požiadať, si už vďaka nim deti rozvíjajú svoje športové zručnosti. Ďalšie športové súpravy na záujemcov už čakajú v Slovenskom atletickom zväze. Školy a atletické krúžky, ktoré splnia podmienky, sa o ne môžu uchádzať na webovej stránke www.detskaatletika.sk.

Foto: Tesco

„Tento rok sme chceli zapojiť aj našich zákazníkov, ktorí mohli projektu vyjadriť podporu nákupom špeciálne označených Tesco výrobkov. Tesco sa zaviazalo za predaj každého takéhoto výrobku prispieť 1 cent na Detskú atletiku. Ešte pred začiatkom školského roka sa nám vďaka podpore našich zákazníkov spolu podarilo úspešne dosiahnuť cieľovú sumu 80 - tisíc eur, ktorú sme si v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom stanovili, za čo patrí našim zákazníkom vďaka,“ uviedol Martin Kuruc, riaditeľ pre retail spoločnosti Tesco ČR/SR.

Podľa štúdie EÚ (r. 2014) obezita detí prudko rastie a každé tretie dieťa v Únii trpí nadváhou či obezitou. Na Slovensku má až 13 % detí vo veku 7 – 11 rokov nadmernú hmotnosť. Jedným z dôvodov je aj znížený záujem detí o šport pre rastúcu závislosť od počítačov či mobilov. „Čísla sú alarmujúce, a preto sme veľmi radi, že môžeme spoločne so spoločnosťou Tesco rozvíjať u školákov záujem o nádherný šport, akým je atletika. Práve atletika vychádza z prirodzeného pohybu a patrí k najstarším, ale aj k najpopulárnejším športom. Je zároveň základom mnohých iných športov a posilňuje aj psychickú odolnosť človeka. Veľmi si vážime, že sme vďaka spoločnosti Tesco mohli zrealizovať projekt, o ktorý je taký záujem. Od spustenia projektu v minulom roku sa nám doň aktívne zapojilo 13 874 detí a vďaka podpore ďalších škôl bude toto číslo v novom školskom roku výrazne narastať,“ doplnil prezident SAZ Peter Korčok.

Za športovým úspechom stojí podľa zlatého olympionika v chôdzi na 50 m a člena SAZ Mateja Tótha nielen obrovská snaha na tréningoch a zvládnutie techniky, ale najmä dobrá stratégia a vôľa ísť do cieľa napriek prekážkam. „Verím, že úspechom slovenských atlétov vo svetových súťažiach inšpirujeme deti, aby sa venovali viac športovaniu a plnili si sny,“ dodal Matej Tóth.

O atletické súpravy v hodnote 800 eur sa môžu prihlásiť počas školského roka 2016/2017 základné školy, atletické oddiely či športové kluby z celého Slovenska v SAZ alebo v Nadácii Tesco. Cieľom projektu je naučiť deti vo veku 5 až 12 rokov pravidelne športovať, správne behať, skákať, hádzať a zlepšiť tak ich pohybové schopnosti a zručnosti.

Ako sa mohli zapojiť zákazníci Tesca do podpory Detskej atletiky?
- Stačilo, ak od apríla 2016 do augusta 2016 kúpili v sieti reťazca jeden zo 180 výrobkov vlastnej značky Tesco od potravín po drogériu označených logom Detská atletika ako napríklad čerstvý špenát, jogurty či detské plienky
- Z každého výrobku poputoval 1 cent na podporu projektu Detská atletika
- Tesco získanú sumu 80-tisíc eur každý rok daruje Slovenskému atletickému zväzu, ktorý zakúpi 100 súprav na atletické športovanie pre 100 škôl, klubov či atletických oddielov
- Atletická súprava obsahuje 150 kusov športového náčinia pre atlétov od žineniek, cez oštepy, rôzne druhy lôpt, švihadiel, lano až po stopky na meranie času
- Viac informácií nájdete na stránke: http://tesco.sk/tesco-sr/detska-atletika/

Aké športy patria do atletiky?
- beh (hladký, prekážkový, štafetový, cestný, terénny)
- športová chôdza
- viacboj
- skok (do výšky, o žrdi, do diaľky, trojskok)
- vrh guľou, hod diskom, oštepom a kladivom

Najúspešnejší slovenskí atléti na letných olympijských hrách:
Zlato:
Jozef Pribilinec – chôdza na 20 km, 1988 Soul
Matej Tóth – chôdza na 50 m, 2016 Rio de Janeiro
Striebro:
Imrich Bugár – hod diskom, 1980 Moskva
Bronz:
Eva Šuranová – skok do diaľky, 1972 Mníchov

Foto: Tesco

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.