Japonského politika cez mláku po tajfúne museli preniesť na chrbte

Japonský námestník ministra Shunsuke Mutai navštívil oblasť postihnutú tajfúnom a nechal sa cez kaluž preniesť na chrbáte. Foto: TASR/AP

Tokio 13. septembra (TASR) - Japonský politik si vyslúžil ostrú kritiku za to, že pri návšteve mesta postihnutého ničivým tajfúnom vyskočil na chrbát iného vládneho predstaviteľa a nechal sa tak preniesť cez veľkú mláku. Informovala o tom dnes agentúra DPA.

Minister poverený riešením následkov pohrôm Jun Macumoto povedal na dnešnej tlačovej konferencii, že správanie námestníka ministra pre rekonštrukčné práce Šunsukeho Mutaiho bolo "nevhodné" a chýbala mu ohľaduplnosť a citlivosť voči oblasti i obyvateľom postihnutým katastrofou.

Mutai viedol skupinu vládnych predstaviteľov, ktorí 2. septembra navštívili severovýchodné mesto Iwaizumi - teda jednu z oblastí najhoršie postihnutých tajfúnom Lionrock, ktorý na severe Japonska pripravil o život vyše 20 ľudí.

Lenže Mutai si zabudol gumáky.

"Keď sa človek chystá na návštevu oblasti zasiahnutej prírodnou pohromou, je pochopiteľné, že si vezme gumové čižmy," vyjadril sa k prípadu už v pondelok hovorca japonskej vlády Jošihide Suga.

Mutai vyhlásil, že svoje správanie "hlboko ľutuje".

O prípade sa znovu začalo hovoriť po tom, čo sa námestníkov šéf, minister pre rekonštrukčné práce Masahiro Imamura, dozvedel o incidente počas svojej víkendovej návštevy v oblasti a ospravedlnil sa zaň.

Námestníka Mutaiho za toto správanie kritizovali aj na sociálnych sieťach a obvinili ho, že nemá k svojej práci seriózny vzťah.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.