Značka Vincentka patrí opäť aj v Číne českej spoločnosti

Ilustračné foto, Čína Foto: TASR/AP Photo

Bratislava 13. septembra (TASR) - Značka českej minerálnej vody Vincentka patrí opäť aj v Čínskej ľudovej republike českej akciovej spoločnosti Vincentka. Informoval o tom Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., ktorá vlastní práva na jej plnenie do fliaš.

Začiatkom septembra 2016 bola v Číne Vincentka, a. s., zapísaná ako majiteľ ochrannej známky Vincentka, ktorú dovtedy sporne užíval jeden z čínskych zamestnancov bývalého čínskeho dovozcu tejto minerálky. Príslušné čínske orgány tak po niekoľkoročnom rozporovaní a dokazovaní rozhodli v prospech českého výrobcu. Čínskeho užívateľa známky vyškrtli a nahradili právoplatným majiteľom - Vincentkou, a. s.

Čínski zákazníci podľa Šumšala minerálku používajú pri liečbe tráviacich problémov, ale úspech má aj aplikácia v spreji pre uvoľňovanie hlienov. Vincentku skúšali už pred niekoľkými rokmi aj dopravní policajti. V práci ju inhalujú cez rozprašovače, lebo im pomáha vykašliavaním hlienov odstraňovať smogové častice z priedušiek.

Šumšal poznamenal, že na čínskom trhu predstavuje Vincentka luxusný tovar, pretože jej cenu predražuje doprava. Jedna fľaša tam vyjde na viac ako 11 eur. Vincentka sa predáva spolu s inými zahraničnými minerálkami hlavne v Pekingu v špecializovaných obchodoch pre solventných zákazníkov.

Vincentka je minerálna voda z prírodného liečivého zdroja vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice. Vyváža sa do šiestich krajín sveta – na Slovensko, do Číny, Ruska, na Cyprus, Ukrajinu a do Estónska. Vincentka, a. s., ročne predá vyše 4 milióny 0,7-litrových fľašových balení Vincentky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.