Veľvyslanca USA znepokojujú čínske peniaze v austrálskej politike

Austrália Foto: wikipedia.org

Canberra 14. septembra (TASR) - Veľvyslanectvo USA v Austrálii dnes oznámilo, že jeho ambasádor vyjadril obavy Spojených štátov nad vplyvom Číny na austrálsku politiku a chce, aby bol austrálsky systém reformovaný tak, že sa vylúči vplyv čínskych politických darov.

Americký veľvyslanec John Berry v interview pre denník The Australian povedal, že Spojené štáty sú "prekvapené" množstvom čínskych financií a čínskym vplyvom v austrálskej politike. USA si podľa Berryho želajú, aby Austrália vyriešila túto záležitosť zahraničných darov. Ambasáda dnes vo vyhlásení potvrdila, že Berry bol v denníku citovaný presne.

Opozičná Austrálska labouristická strana minulý týždeň vyzvala, aby boli zahraničné dary domácim politikom zakázané. Výzva nasledovala po tom, ako labouristický senátor odstúpil z vplyvnej funkcie za to, že žiadal od čínskej spoločnosti preplatenie osobného účtu za cestovanie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.