Hasiči v utorok večer odstraňovali spadnuté stromy, lámal ich vietor

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Zvolen 5. októbra (TASR) - Silný vietor včera večer lámal stromy na niekoľkých miestach v okrese Zvolen. Hasiči odstraňovali kmene a konáre zo stromov na ceste na Kráľovú a na zvolenskej ulici A. Hlinku.

Ako informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) vo Zvolene Ľuboš Michálik, krátko po 18.00 h boli príslušníci HaZZ privolaní k spadnutému a zlomenému stromu na ulici A. Hlinku na sídlisku Zlatý Potok. Odstraňovali pri tom aj ďalší strom, ktorý bol nebezpečne naklonený.

Pred 20.00 h zase zasahovali na ceste do zvolenskej časti Kráľová, kde sa strom zrútil priamo na vozovku.

Na Dobšinskom kopci mali hasiči veľa práce

Desiatky stromov popadaných na cesty následkom vetra a dažďa likvidovali počas utorka (4. 10.) a v noci na dnes hasiči v Košickom kraji, najmä v okolí Dobšinej a Košíc. Najhoršia situácia bola v oblasti Dobšinského kopca, hasiči tam okolo polnoci zasahovali tri hodiny. "Celkovo odstránili približne 30 stromov," uviedol pre TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach.

Prvý výjazd hasičov k spadnutým stromom bol v utorok krátko pred 17.00 h na Jahodnej pri Košiciach. Následne zasahovali aj v  Margecanoch, Malej Ide, Opátke či Dobšinej. Do dnešného rána mali hasiči spolu 13 výjazdov. Ešte ráno o 8.00 h zasahovali na košickej Jesennej ulici a v Košiciach - Šaci.

Hasiči v Košiciach likvidovali nadránom aj požiar dvoch áut na parkovisku na Triede SNP 63. Oheň okolo 4.30 h zasiahol vozidlá zn. Citroën Xsara a Honda Civic. Odhadovaná škoda je 6000 eur.


V Trenčianskom kraji odstraňovali spadnuté stromy

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom samosprávnom kraji absolvovali v utorok (4.10.) podvečer v súvislosti s dažďom s silným vetrom šesť zásahov. Vo všetkých šiestich prípadoch odstraňovali stromy spadnuté na vozovku.

Ako dnes TASR informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík, hasiči z Nového Mesta nad Váhom odstraňovali konáre spadnuté na vozovku v Bzinciach pod Javorinou a strom, ktorý spadol na cestu v obci Lubina. Myjavskí hasiči odstraňovali z vozovky dva spadnuté stromy v katastri obce Jablonka v Myjavskom okrese a jeden v Brezovej pod Bradlom.

Hasiči z Trenčína likvidovali strom z cesty v obci Chocholná-Velčice v Trenčianskom okrese a príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Prievidzi odstraňovali prsknutý strom pri bytovke v Prievidzi.

"Celkom v rámci Trenčianskeho kraja pri týchto udalostiach zasahovalo 21 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, použili sedem kusov rôznej hasičskej techniky," doplnil Petrík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.