Tržby britskej siete Tesco za 1. polrok vzrástli

Foto: TASR

Londýn 5. októbra (TASR) - Britský maloobchodný reťazec Tesco oznámil za 1. polrok súčasného obchodného roka rast tržieb, zisk však klesol o viac než štvrtinu, čo ovplyvnili najmä jednorazové náklady. Informovali o tom portály RTTNews a BBC.

Zisk spoločnosti pred zdanením dosiahol za 1. polrok obchodného roka 2016/2017, ktorý sa skončil 27. augusta, 71 miliónov libier (81,11 milióna eur) oproti 99 miliónom libier v 1. polroku predchádzajúceho obchodného roka. To znamená pokles o 28 %. Ako uviedla spoločnosť, pod tento výsledok sa podpísali najmä mimoriadne náklady.

Tržby z obchodov otvorených minimálne rok však vzrástli o 1 % a na kľúčovom britskom trhu zaznamenali rast o 0,6 %. Podľa šéfa spoločnosti Davida Lewisa Tesco urobilo "výrazný pokrok" smerom k stabilizácii biznisu. Investori výsledky privítali, čo sa odrazilo aj na vývoji ceny akcií, ktorá vzrástla o 9 %.

Maloobchodný reťazec sa stále zotavuje z účtovného škandálu z roka 2014, keď Tesco priznalo, že za 1. polrok výrazne nadhodnotilo svoje zisky. Tento týždeň britské médiá priniesli informácie, že približne 60 akcionárov plánuje podať na súd žalobu voči spoločnosti za straty, ktoré im nadhodnotenie zisku spôsobilo. Podľa médií požadujú od maloobchodného reťazca kompenzácie v hodnote 150 miliónov libier.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.