Vyšetrovanie pádu lietadla pokračuje, v Jakubovanoch sú leteckí znalci

Na snímke polícia a hasiči neďaleko miesta havárie. Jakubovany 4. októbra 2016. Foto: TASR/František Iván

Jakubovany 5. októbra (TASR) – Na miesto pádu lietadla, ktoré sa v utorok (4. 10.) popoludní z doposiaľ neznámych príčin zrútilo v lese v katastri obce Jakubovany v okrese Sabinov a pri ktorom prišiel o život 65-ročný pilot, dnes prišli aj znalci z Leteckého úradu SR. Tí si prevezmú trosky lietadla za účelom skúmania a zisťovania prípadných príčin nehody. Najväčší kus vraku by mal byť dnes z miesta nálezu odvezený. TASR o tom informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Pri zaisťovaní dôkazov boli nájdené ďalšie ľudské pozostatky, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou patria zosnulému pilotovi. „Nič nenasvedčuje tomu, aby malo ísť o druhú osobu,“ vysvetlil Džobanik. Doposiaľ nestotožnený pilot utrpel nezistené zranenia, ktorým na mieste podľahol. Pozostatky tela boli uložené v pohrebnej službe, nariadená bola súdna pitva. Pri vyšetrovaní boli na mieste pádu nájdené vodičský preukaz vydaný vo Švédsku a cestovný pas vydaný v Rumunsku na to isté meno, teda na 65-ročného muža.

V utorok (4. 10.) okolo poludnia bol na tiesňovú linku Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove nahlásený pád lietadla. Vrak stroja, ktorý bol identifikovaný ako dvojmiestne športové lietadlo typu Lancair 360 MKII, sa našiel tesne pred 15.00 h. Lietadlo smerovalo z Rumunska do Švédska.

Polícia na mieste zabezpečovala priestor počas noci a zhromažďovala všetky stopy. Práce sú vykonávané na pomerne veľkej ploche, poveternostné podmienky v tejto lokalite nie sú priaznivé.

Vyšetrovateľ z Prešova začal v danej veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a všeobecného ohrozenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.