VIDEO: V bratislavskom lesoparku vyrástol domček na strome

Pod Kačínom v bratislavských mestských lesoch dnes otvorili prvý domček na strome na Slovensku s možnosťou prenocovania. V Bratislave 5. októbra 2016. Foto: TASR - Dano Veselský

Bratislava 5. októbra (TASR) – Noc v korunách stromov a uprostred prírody si oddnes môžu užiť obyvatelia i návštevníci Bratislavy. V mestských lesoch totiž otvorili domček na strome, v ktorom sa dá aj ubytovať. Umiestnený je vo výške šesť metrov nad zemou, na konci lesnej cesty pri chate pod Kačínom, a je prvým svojho druhu v hlavnom meste i na Slovensku.

"Ako prvé mesto na Slovensku ponúkame možnosť prespať v korunách stromov. Tento koncept poznáme len z televízií, kde v Kanade či Amazónii si ľudia stavajú takéto domčeky," povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Domček je určený na prenocovanie pre tri osoby. Z bezpečnostných dôvodov v ňom ale nie je zavedená voda, elektrina či kúrenie. "Je tam však dostatočný komfort na to, aby si mohli ľudia pobyt v korunách stromov užiť. V blízkosti sa nachádza suchá toaleta a keďže je objekt pri chate Mestských lesov, tak bude aj strážený," uviedol primátor. Výstavba domčeka stála podľa jeho slov 13.000 eur a mesto ju financovalo z ušetrených peňazí v rámci projektu Milión pre Bratislavu.

Pod Kačínom v bratislavských mestských lesoch dnes otvorili prvý domček na strome na Slovensku s možnosťou prenocovania. Na snímke interiér domčeka. V Bratislave 5. októbra 2016. Foto: TASR - Dano Veselský

Podľa riaditeľa Mestských lesov v Bratislave Juraja Zikmunda bude prenocovanie spoplatnené a zahrnuté bude v ňom aj povolenie na vjazd autom do bratislavských lesov. "Už dnes máme sedem objednávok a ľudia majú o tom záujem," priblížil. Rezerváciu a objednávky si môžu záujemcovia vybaviť prostredníctvom webovej stránky Mestských lesov. "Prijímame objednávky, no sme v začiatkoch, takže môžu sa nejaké drobnosti vyskytnúť," podotkol riaditeľ. Domček má podľa neho byť otvorený počas celého roka, aj keď v zimnom období to môže ovplyvniť aj počasie. To, že nie je v domčeku kúrenie, Zikmund nevidí ako prekážku. "Sú ľudia, ktorým chlad nerobí problémy," podotkol.

Pod Kačínom v bratislavských mestských lesoch dnes otvorili prvý domček na strome na Slovensku s možnosťou prenocovania. V Bratislave 5. októbra 2016. Foto: TASR - Dano Veselský

Celková rozloha objektu je 26 štvorcových metrov (m2). Skladá sa z vnútornej časti, ktorá má 15 m2 a z vonkajšej terasy s rozlohou 11 m2. Zaistený je oceľovými lanami a prístup doň je zabezpečený točitým schodiskom. V domčeku sa nachádza manželská posteľ a ďalšie samostatné lôžko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.