Orbán bude v piatok rokovať v Bratislave s Ficom o referende o kvótach

Na snímke predseda vlády SR Robert Fico. Foto: TASR - Michal Svítok

Budapešť 6. októbra (TASR) - Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán sa v piatok v Bratislave stretne so slovenským premiérom Robertom Ficom, ktorého krajina momentálne predsedá Rade EÚ, oznámil dnes v Budapešti agentúre MTI Orbánov hovorca Bertalan Havasi.

"Hlavnou témou rozhovorov bude referendum o utečeneckých kvótach, ktoré sa konalo v nedeľu a v ktorom 98 percent zúčastnených voličov odmietlo povinné presídľovanie," povedal Havasi. Podľa neho predsedovia vlád usporiadajú po schôdzke spoločnú tlačovú konferenciu.

Plebiscitu sa v Maďarsku zúčastnilo len niečo vyše 40 percent oprávnených voličov, čím nebola splnená podmienka nadpolovičnej účasti voličov, aby mohlo byť referendum platné.

Orbán v pondelok povedal, že referendum o prerozdeľovaní utečencov na základe kvót svoj cieľ splnilo. "Cieľom bolo naliať čistej vody do pohára, vyjasniť si, čo chcú Maďari v otázke masovej migrácie," zdôraznil Orbán s poznámkou, že prisťahovanie utečencov odmietlo vyše 3,282 milióna ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.