Trenčianska samospráva chce petíciu za zastávku IC vlakov v Trenčíne

Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín 10. októbra (TASR) – Obnovené IC vlaky na trati Bratislava – Košice nebudú mať podľa informácií trenčianskej samosprávy zastávku v Trenčíne. Pre primátora Trenčína Richarda Rybníčka je rozhodnutie nezriadiť zastávku IC vlakov v krajskom meste nepochopiteľné, mesto zorganizuje petíciu. IC vlaky by mali začať opäť premávať v polovici decembra.

„Som presvedčený, že takýto vlak by mal zastavovať v krajskom meste, kde sa momentálne buduje železnica za 240 miliónov eur. Sme medzi Bratislavou a Žilinou a tie vzdialenosti sú dostatočne veľké na to, aby tu ten vlak na chvíľu zastavil a ľudia z Trenčína majú plné právo v krajskom meste nastúpiť na IC vlaky. Prečo títo ľudia majú chodiť inými vlakmi? Máme chodiť z krajského mesta do Žiliny alebo do Trnavy? Štát sa mal postarať o to, aby takýto vlak stál v každom krajskom meste,“ zdôraznil trenčiansky primátor s tým, že je to ďalší dôkaz toho, ako sa politické rozhodnutia rodia v Bratislave bez toho, aby sa konzultovali s primátormi.

Ako dodal, už sa nemieni doprosovať stretnutí s ministrami a písať nejakým úradníkom, aby ho prijali. „Požiadali sme o informáciu hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko, ktorý nám odpísal, že nám odpovedia v zákonnej lehote 30 dní. Ako primátor mesta preto spustím petičnú akciu, vyzvem občanov Trenčína, aby sa začali podpisovať. Dozvedel som sa tiež, že nejakí občania rovnako spúšťajú petíciu, spojíme sa s nimi,“ doplnil Rybníček.

Podľa neho v tomto štáte neexistuje žiadna kontinuita. "Striedajú sa tu politické garnitúry a každá si tu robí čo chce. Ľavá ruka nevie, čo robí pravá. Podľa môjho názoru možno minister Árpád Érsek, ktorý sa len zoznamuje s úradom, ani nevie, že sa v Trenčíne modernizuje trať. Podľa mňa mu to až teraz povedali. Rád by som pánovi ministrovi pripomenul, že Trenčín je krajské mesto,“ uzavrel Rybníček.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.