Bulharsko-tureckú hranicu bude strážiť aj 25 slovenských policajtov

Podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák (na snímke) za prítomnosti viceprezidenta Policajného zboru SR Ľubomíra Ábela 10. októbra 2016 v areáli Strednej odbornej školy Policajného zboru v Devínskej Novej Vsi v Bratislave sa rozlúčil s 25 policajtami, ktorí odchádzajú na bulharsko-tureckú hranicu, v rámci historicky prvej misie pod hlavičkou Pobrežnej a pohraničnej stráže agentúry Frontex. Foto: TASR - Vladimír Benko/MVSR

Bratislava 10. októbra (TASR) – Slovenská republika vyslala 25 policajtov do Bulharska na ochranu jeho hraníc s Tureckom. Ide o ďalší príspevok Slovenska k riešeniu migračnej krízy. Strážcovia zákona budú na hranici slúžiť minimálne jeden mesiac, potom ich vystriedajú ďalší kolegovia. Ide o prvú misiu slovenských policajtov v zahraničí v rámci Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže. Po dnešnej oficiálnej rozlúčke so strážcami zákona v Bratislave o tom informoval minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD).

"Sme veľmi radi, že môžeme do tejto misie prispieť takýmto významným číslom, pretože celkovo má misia niečo málo cez 200 policajtov Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže, z toho 25 je zo Slovenska," povedal Kaliňák.

Ako ďalej uviedol, Slovensko v minulom roku vyslalo viac ako 300 policajtov do zahraničných misií, a to do Macedónska, Maďarska a Slovinska. "Tento rok pribudne práve dnes Bulharsko a ešte misia do Srbska a opätovne do Macedónska. Máme najväčší príspevok policajtov v rámci EÚ na ochranu vonkajšej hranice a myslíme si, že tak to má byť," doplnil Kaliňák.

Vysvetlil, že po ustálení istej migračnej vlny medzi Tureckom, Gréckom a následne Macedónskom sa tlak migrantov zvýšil práve v Bulharsku, a preto Európska pohraničná a pobrežná stráž reaguje práve na tomto mieste.

Jedným z policajtov, ktorý dnes odišiel do Bulharska, je aj príslušník Pohotovostnej motorizovanej jednotky v Prešove Stanislav Novotný. "Budeme na Bulharsko-Tureckej hranici, sme rozdelení do viacerých miest v danej oblasti," uviedol.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.