Severnú Karolínu sužujú po prechode hurikánu Matthew záplavy

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Washington 11. októbra (TASR) - Vrtuľníky a záchranné člny pokračujú dnes v Severnej Karolíne v pátraní po ľuďoch, uväznených záplavami po intenzívnom daždi, ktorý tam priniesol hurikán Matthew.

Najhoršia situácia je na východe tohto amerického štátu, kde sa záplavová vlna valí po riekach do Atlantického oceánu. Podľa predpovedí nedosiahli ešte najmenej tri rieky kulmináciu; niektoré z nich dosiahnu maximálnu úroveň až v piatok, informovala agentúra AP.

Plný rozsah katastrofy v Severnej Karolíne je stále nejasný, podľa všetkého však boli poškodené tisíce domov a ďalšie budovy ohrozujú záplavy. Predpokladá sa, že situácia by mohla byť horšia než po prechode hurikánu Floyd v roku 1999.

Hurikán Matthew ešte ako hurikán štvrtej kategórie - druhej najvyššej podľa Saffirovej-Simpsonovej stupnice - zabil pred príchodom do USA na Haiti vyše 1000 ľudí a na území USA najmenej 23 (takmer polovicu z nich v Severnej Karolíne).

Najmenej traja ľudia sú stále nezvestní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.