V Izraeli sa zavŕšil Deň zmierenia a začali sa prípravy na Sukkot

Sukkot je siedmy a posledný židovský sviatok. Nazývajú ho aj Sviatok stánkov. Je v období od 15. do 22. mesiaca Tišrí - podľa židovského kalendára. V tomto čase mnoho židovských rodín postaví jednoduché stánky, v ktorých jedia a prebývajú. Nábožní Židia nosia so sebou ratolesti a ovocie. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 13. októbra (TASR) - V Izraeli sa v stredu po západe slnka zavŕšil významný náboženský sviatok Deň zmierenia (Jom kipur) a Izraelčania sa už začali pripravovať na slávenie ďalšieho. O štyri dni ich totiž čaká slávenie sviatku stánkov (Sukkot), ktorý je poďakovaním za úrodu a súčasne aj pripomenutím putovania izraelského národa na púšti po odchode z Egypta.

Ako dnes informoval spravodajský server Ynetnews, židia v celom Izraeli sa už pustili do stavania stanov či prístreškov, ktoré sú tradičnou súčasťou osláv Sukkotu. Veriaci židia v nich musia stráviť aspoň časť sviatkov.

Hneď po stredajšom západe slnka sa v Izraeli otvorili aj obchody, kde je možné kúpiť štyri dôležité rekvizity pre slávenie Sukkotu.

Ide o vetvičky troch rastlín - palmy, mirty a vŕby, ktoré sa spolu zviažu - a citrusový plod. Počas sviatočných modlitieb sa vetvičky predpísaným spôsobom uvijú do "kytice" a citrus sa berie do dlaní. Počas modlitieb sa nimi potom máva tak, ako to predpisuje Tóra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.