Povstalcami ovládané štvrte Aleppa zasiahli nové nálety

Horiaci dom v sýrskom meste Aleppo. Foto: TASR/AP

Bejrút 13. októbra (TASR) - Sýrski opoziční aktivisti dnes hlásili vyše desať náletov na povstalcami ovládané časti severosýrskeho mesta Aleppo.

Dnešné letecké útoky nasledovali deň po tom, čo vzdušný útok zasiahol najväčšie trhovisko vo východnom Aleppe, zabil najmenej 15 ľudí a zrovnal so zemou tamojšie budovy. Napísala to tlačová agentúra AP.

Monitorujúca organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii hlásila vyše 20 náletov na východné Aleppo a dodala, že medzi vládnymi silami a povstalcami na severnom okraji mesta prebiehajú boje.

Televízia Halab Today TV informovala o "intenzívnych" náletoch na povstalcami obsadené štvrte najväčšieho sýrskeho mesta s tým, že lietadlá zhadzujú kazetové bomby.

SOHR v stredu oznámila, že od stroskotania prímeria 19. septembra, vyrokovaného za pomoci Spojených štátov a Ruska, zahynulo vo východnom Aleppe už najmenej 358 civilistov. OSN tvrdí, že od skončenia prímeria prišlo o život viac ako 100 detí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.