Kauzu nástenkového tendra študuje prokurátor, obžalobu zatiaľ nepodal

Ilustračná snímka Foto: TERAZ.sk/Andrej Galica

Bratislava 13. októbra (TASR) – Prípad "nástenkového tendra", v ktorom vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil päť osôb, momentálne študuje prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Obžaloba v tejto kauze zatiaľ podaná nebola. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

"V tejto trestnej veci dozorujúci prokurátor študuje a vyhodnocuje predložený právne náročný a rozsiahly spisový materiál. Po jeho preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe," povedala Tökölyová.

Vyšetrovateľ NAKA ukončil vyšetrovanie "nástenkového tendra" návrhom na podanie obžaloby na päť osôb, ktoré obvinil z obzvlášť závažných zločinov porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, zneužívania právomoci verejného činiteľa a zo zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe.

"Obvinení Marián J., Igor Š., Radoslav B., Tomáš L. a Zdenka K. sa mali dopustiť trestnej činnosti v súvislosti s procesom verejného obstarávania nadlimitnej zákazky neprioritných služieb postupom podprahovej zákazky," uviedol v marci tohto roka hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Kauza siaha až do roku 2007. Vtedajšie ministerstvo výstavby malo zverejniť oznam o tendri iba na nástenke v uzavretej chodbe ministerstva. Lukratívnu zákazku tak malo získať konzorcium, ktoré o súťaži vedelo. O kreslo vtedy prišli dvaja ministri zo Slovenskej národnej strany Marián J. a neskôr jeho nástupca Igor Š.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.