J. BUDAJ: M. Kováč sa nikdy nespreneveril svojmu hodnotovému základu

Námestník primátora Bratislavy Ján Budaj (Zmena zdola-DÚ). Foto: FOTO TASR/Michal Svítok

Bratislava 13. októbra (TASR) - Patriotizmus, viera a demokratizmus vytvárali politický príbeh prvého slovenského prezidenta Michala Kováča, myslí si novembrový tribún ľudu Ján Budaj. Kováč podľa neho patril k politikom, ktorý sa nikdy nespreneveril hodnotovému základu, ku ktorému sa hlásil.

"Od príbehu Kováča sa nedá odstrihnúť únos jeho syna. Ľudia si to navždy budú pamätať ako nedoriešenú drámu," povedal Budaj na Bratislavskom hrade, kde rodina zosnulého Kováča prijíma kondolencie.

Exprezident podľa Budaja neustúpil vydieraniu a nedal sa nahovoriť na zákulisné dohody, ktoré mali viesť k upokojeniu situácie okolo jeho syna. "Vzoprel sa a statočne tomu čelil," povedal Budaj.

Kováč bol osobou, ktorá odzrkadľovala problémy Slovenska, myslí si Budaj. Po odchode z politiky bol Kováč podľa neho v ústraní a riešil problémy ako obyčajný človek. Spomenul napríklad jeho finančné problémy pri zaobstarávaní si liekov. Kováč roky bojoval s Parkinsonovou chorobou. Budajovi je ľúto, že sa doteraz nepodarilo zrušiť Mečiarove amnestie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.