VIDEO: Fico:Vláda vytvorí podmienky pre nezávislosť regulačného orgánu

Na snímke premiér SR Robert Fico. Foto: TASR Martin Baumann

Bratislava 17. októbra (TASR) - Vláda bude v súlade s právom EÚ a SR vytvárať podmienky pre nezávislosť regulačného orgánu pri plnení jeho úloh. Uviedol to dnes v Bratislave premiér Robert Fico (Smer-SD) na 15. konferencii medzinárodnej organizácie ERRA (Energy Regulators Regional Association) o investíciách a regulácii v energetike za účasti podpredsedu Európskej komisie (EK) a komisára pre Energetickú úniu Maroša Šefčoviča.

Ako ďalej predseda vlády poznamenal, vláda bude zároveň podporovať zraniteľných odberateľov energií, vrátane riešenia energetickej chudoby. "Vyslovím celkom otvorene, že v dobe kedy sa v mnohých krajinách Európy a sveta diskutovalo o regulácii v energetike a jej význame, predchádzajúca vláda pod mojim vedením v roku 2012 priamo vo vládnom programe zakotvila dôraz na predmetnú tému," podčiarkol.

"Dnes môžem konštatovať, že vláda plne v súlade s právom EÚ vytvorila legislatívne, personálne a podľa možnosti zdrojov aj materiálne podmienky pre fungovanie citlivej, transparentnej, ale súčasne ráznej a účinnej regulácie energetiky na Slovensku, ktorá bola, je a pravdepodobne ešte dlho bude absolútnou nevyhnutnosťou," dodal predseda vlády SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.