Do Handlovej sa vrátil kardiológ

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Handlová 18. októbra (TASR) - Do Handlovej sa vrátil kardiológ. Ambulancia, ktorá poskytovala zdravotnú starostlivosť v tomto odbore, totiž od začiatku tohto roka v meste chýbala, a to pre dočasné pozastavenie jej činnosti v handlovskej nemocnici. Staronový lekár Ladislav Procházka začal vyšetrovať pacientov v nových priestoroch začiatkom októbra.

"Doktor Procházka začal ordinovať v novej ambulancii 3. októbra, pričom jeho ordinácia sa nachádza v priestoroch bývalej zubnej ambulancie na Partizánskej ulici," konkretizovala pre TASR hovorkyňa Handlovej Viktória Moravčíková Timurová.

Na chýbajúcu zdravotnú starostlivosť pre kardiologických pacientov upozornili Handlovčania samosprávu na začiatku tohto roka aj petíciou, ktorú mestskí poslanci i vedenie mesta zobrali na vedomie. Riešenie hľadal i primátor Handlovej Rudolf Podoba, ktorý o probléme rokoval s vedením nemocnice v Bojniciach, kde Procházka ordinoval. Do Bojníc, za potrebnou starostlivosťou, aj pacienti z Handlovej a okolia pred otvorením ambulancie na Partizánskej ulici väčšinou chodili.

Priestory, kde teraz kardiológ sídli, mu ponúklo mesto, ktoré vo svojej réžii zabezpečilo aj potrebné stavebné úpravy. "Handlová urobila všetko, čo bolo v jej silách. Vynovila priestory, aby zodpovedali najmä hygienickým požiadavkám na prevádzku ambulancie. Tiež tam vytvorila čo najlepšie podmienky pre lekára a jeho činnosť," zdôraznila Moravčíková Timurová.

Pôvodne chcela radnica kardiológovi ponúknuť aj zvýhodnený nájom priestorov ambulancie, a to vo výške jedného eura ročne, nájomné za symbolickú cenu však podľa informácií od Moravčíkovej Timurovej kardiológ nakoniec nemá.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.