Lídri Francúzska, Nemecka, Ruska a Ukrajiny sa stretnú v Berlíne

Zľava prezident Francúzska F. Hollande, prezident ČĽR Xi Jinping, prezident Ruska Vladimír Putin and nemecká kancelárka Angela Merkelová počas summitu lídrov krajín G-20 v Číne, 4.9. 2016. Foto: TASR AP

Berlín 18. októbra (TASR) - V stredu vo večerných hodinách sa v Berlíne stretnú lídri Francúzska, Nemecka, Ruska a Ukrajiny. Témou ich rokovania bude ukrajinská kríza. Informovala o tom agentúra AP.

Na pozvanie nemeckej kancelárky Angely Merkelovej sa stretnutia v Berlíne zúčastnia francúzsky prezident Francois Hollande, ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský náprotivok Petro Porošenko, uvádza sa vo vyhlásení úradu nemeckej kancelárky.

Ukrajinský prezidento Petro Porošenko. Foto: TASR/AP

Témou stretnutia lídrov tzv. normandskej štvorky bude podľa vyhlásenia úradu nemeckej kancelárky "zhodnotenie implementácie minských (mierových) dohôd a prerokovanie následných krokov".

Konflikt na východe Ukrajiny si od svojho vypuknutia v apríli 2014 vyžiadal viac ako 9600 obetí na životoch. Mierové protokoly podpísané vo februári 2015 v Minsku vďaka sprostredkovaniu Francúzska a Nemecka pomohli zastaviť ťažké boje, ale k lokálnym ozbrojeným zrážkam dochádza aj naďalej. Politický proces, ktorý dohody z Minska takisto predpokladali, nateraz stagnuje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.