Záujem o sprievodcovské služby IC v Banskej Štiavnici tento rok stúpol

Banská Štiavnica Foto: TASR/Jozef Ďurník

Banská Štiavnica 18. októbra (TASR) - Po minuloročnom poklese záujmu o sprievodcovské služby, ktoré ponúka mestské Informačné centrum (IC) v Banskej Štiavnici, záujem o tieto služby v tomto roku opäť narástol.

Kým v minulom roku evidovalo do konca augusta centrum približne 75 objednávok na sprevádzanie, počas prvých ôsmich mesiacov tohto roka to bolo viac ako 95 objednávok. "Najviac sprevádzaní bolo v slovenskom jazyku, potom nasledoval anglický, maďarský a nemecký jazyk," uviedol Ján Sedílek z IC v Banskej Štiavnici.

Ako ďalej uvádza, v informatívnej správe o vyhodnotení letnej turistickej sezóny 2016 v IC Banská Štiavnica, na minuloročnom poklese záujmu o tieto služby sa výrazne podpísalo zrušenie všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mesta o sprievodcovskej činnosti, čo umožňuje v súčasnosti sprevádzať komukoľvek, pričom nie je potrebné použiť služby mestských certifikovaných sprievodcov z databázy IC. VZN banskoštiavnickí poslanci zrušili ešte v júni minulého roka na základe protestu okresnej prokuratúry.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.