P. OSUSKÝ: Sprejerstvo by malo byť trestané bez ohľadu na výšku škody

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 20. októbra (TASR) - Sprejerstvo by malo byť potrestané bez ohľadu na to, aká vysoká škoda ním vznikla. Myslí si to opozičný poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Osuský (SaS), ktorý to chce dosiahnuť cez pozmeňujúci návrh k zákonu o uznávaní a výkone majetkového rozhodnutia vydaného v trestnom konaní v EÚ.

"Devastácia prostredia, v ktorom žijeme, vedie k tomu, že sa hľadí na veci do istej výšky ako na drobnosť. A myslím si, že tak ako pri trestných činoch extrémizmu je aj tolerancia takýchto zdanlivo drobností nie tou správnou cestou," poznamenal Osuský v pléne s tým, že pri sprejerstve by sa mali prestať merať centimetre štvorcové.

Právna norma z dielne ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd) rieši aj otázku hliadok vo vlakoch. Dohľad nad verejným poriadkom vo vlakoch a na železničných staniciach bude môcť v budúcnosti mať iba polícia alebo osoba určená prevádzkovateľom dráhy či prepravcom.

Žitňanská potvrdila, že ide o reakciu na aktivity parlamentnej ĽSNS a jej hliadky v niektorých osobných vlakoch s problémovou bezpečnosťou. "Nikto nemôže nahrádzať v tomto štáte políciu ani sa tak tváriť. Akúkoľvek aktivitu, ktorá má chrániť občanov, pokiaľ ide o ich majetok, život a zdravie, bude môcť vykonávať len polícia alebo subjekt, ktorý má príslušné poverenie od železníc," uviedla ministerka. Nedodržanie zákona podľa nej bude sankcionovateľné.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.