Dolár mierne zatlačil na cenu WTI, ďalej sa však drží nad 50 USD

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Londýn 21. októbra (TASR) - Cena americkej ropy dnes zaznamenala mierny pokles, keď ju nadol stiahol rast kurzu dolára, celkovo sa však situácia na trhu, čo sa týka objemu zásob, začína zlepšovať. Informovala o tom agentúra Reuters.

Kurz dolára vzrástol dnes oproti košu svetových mien na 7-mesačné maximum. Americká mena zaznamenala rast už vo štvrtok (20.10.), čo viedlo k poklesu cien ropy na záver obchodovania približne o 2 %. Aj napriek tomu sú však nálady na trhu optimistické, nakoľko podľa obchodníkov trh zaznamenal viacero signálov, že situácia z pohľadu zásob komodity sa postupne zlepšuje.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v novembri zaznamenala do 8.52 h SELČ pokles, bol však len minimálny. Klesla o 4 centy na 50,59 USD (46,07 eura) za barel (159 litrov). Naopak, cena severomorskej ropnej zmesi Brent mierne vzrástla, a to o 7 centov na 51,45 USD za barel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.