M. MAĎARIČ: Nechcem sa sebabičovať, ale k diskusii patrí aj kritika

Na snímke minister kultúry SR Marek Maďarič. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 22. októbra (TASR) - Dobrú diskusiu o programe Smeru-SD očakáva podpredseda vládnej strany Marek Maďarič na dnešnej programovej konferencii najsilnejšieho parlamentného subjektu. Povedal to novinárom krátko pred začiatkom rokovania.

"Diskusia môže byť aj kritická. Nie som človek, ktorý by sa chcel sebabičovať, ale k diskusii patrí aj kritika," priznal Maďarič.

V Smere-SD sa čoraz viac ozývajú kritické hlasy, ktoré žiadajú zmeny v strane. Na konferencii by mala predstaviť nové programové tézy, ktoré pripravoval poslanec Národnej rady SR a šéf Zboru poradcov predsedu vlády SR Vladimír Faič. Pôvodne mala byť ešte v septembri po summite lídrov EÚ, ale sociálni demokrati ju presunuli.

Pôvodné tézy z dielne Ľuboša Blahu a Pavla Pašku, ktoré definovali Smer-SD ako štandardnú programovú stredoľavú politickú stranu hlásiacu sa k tradičným hodnotám slovenskej a európskej sociálnej demokracie, strana stiahla.

Na konferenciu by mal prísť okrem straníkov aj predseda Sociálnodemokratickej strany Nemecka a nemecký vicekancelár Sigmar Gabriel, predseda Českej strany sociálnodemokratickej a predseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a rakúsky minister kultúry Thomas Drozda.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.