VIDEO: Na Malte havarovalo lietadlo, zomreli tam ľudia

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Luqa 24. októbra (TASR) - Žiadni pracovníci pohraničnej agentúry Európskej únie (Frontex) neboli podľa jej vyjadrenia na Twitteri v lietadle, ktoré sa dnes ráno zrútilo na Malte krátko po štarte z tamojšieho medzinárodného letiska. Pri havárii zahynuli piati členovia posádky lietadla, informovala agentúra Reuters.

Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničnú politiku Federica Mogheriniová potvrdila, že havarované lietadlo nemalo spojitosť s činnosťou EÚ.

Pracovníci maltského medzinárodného letiska predtým vyjadrili domnienku, že v lietadle cestovali pracovníci Frontexu. Pohraničná agentúra EÚ však vo vyhlásení poprela, že by toto lietadlo využívala.

Maltské noviny citovali svedka, ktorý povedal, že dvojmotorové luxemburské lietadlo štandardne naberalo výšku, zrazu sa však naklonilo doprava a "rútilo sa priamo k zemi".

Dopadlo v blízkosti rozjazdovej a pristávacej dráhy na letisku v dedine Luqa a hneď začalo horieť. Horiace trosky dopadli medzi obce Kirkok a Safi a časť trupu stroja skončila na letiskovej ceste. Na mieste zasahovala požiarna aj záchranná služba.

Maltské medzinárodné letisko v Luqe uzavreli, kým neodpracú trosky stroja.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.