Najvyšší súd rozhodne o odvolaní Evy Z. za objednávku vraždy manžela

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 24. októbra (TASR) – Najvyšší súd (NS) SR bude v utorok (25.10.) rozhodovať v prípade obžalovanej Evy Z., ktorú v auguste 2015 Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku poslal za mreže na deväť rokov. Podľa názoru prvostupňového súdu sa mala dopustiť zločinu prípravy úkladnej vraždy formou účastníctva jej vtedajšieho manžela. Obžalovaná podala odvolanie, o ktorom teraz bude NS SR rozhodovať na verejnom zasadnutí. TASR informovalo oddelenie komunikácie s verejnosťou NS SR.

Podľa ŠTS si kvetinárka Eva Z. na vraždu manžela, len dva mesiace po svadbe, mala najať Martina A., ktorý však začal spolupracovať s políciou. V procese vystupoval ako svedok. Podľa jeho výpovede mal od obžalovanej zinkasovať za vraždu 50.000 eur.

Tento svedok v procese tvrdil, že mal muža podnikateľky zastreliť pištoľou, ktorú zabezpečila obžalovaná. Nevedela však zabezpečiť aj náboje, preto vraždu posunula na neskôr.

Pre problémy s nefunkčnou zbraňou ale podľa súdu zmenila plán a Martinovi A. prikázala, aby jej muža zaškrtil. Na to mala zabezpečiť potrebné gumové švihadlo.

Polícia nakoniec vraždu v rodinnom dome bývalých manželov v obci Chocholná – Velčice pri Trenčíne aj zinscenovala.

Obžalovaná Eva Z. vinu od začiatku procesu odmietala a kauzu označovala za možnú pomstu svedka Martina A., ktorému podľa nej odmietla požičať väčšiu sumu peňazí.

Žena strávila niekoľko mesiacov vo väzbe, na slobodu sa dostala v auguste 2014. Dôvodom bol pôrod dieťaťa, ktoré má už s novým partnerom.

So svojím manželom Ľudovítom T. sa obžalovaná rozviedla minulý rok v marci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.