Rezort zahraničia:Medzi zranenými pri výbuchu v Turecku nie sú Slováci

Vyšetrovatelia pracujú na mieste výbuchu v jednej z najfrekventovanejších destinácií Antalya 25. októbra 2016. Foto: TASR/AP

Bratislava 25. októbra (TASR) - Medzi zranenými pri dnešnom výbuchu v stredomorskom letovisku Antalya na juhu Turecka nie sú podľa aktuálnych informácií Slováci. Pre TASR to uviedol riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Igor Skoček.

Parkoviskom pri miestnej pobočke obchodno-priemyselnej komory v stredomorskom letovisku otriasol dnes ráno výbuch. Zranenia utrpelo 10-12 osôb, ale nie sú v ohrození života, informoval podľa agentúry Reuters primátor mesta Menderes Türel.

Príčina výbuchu, ku ktorému došlo vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov od letiska, nebola bezprostredne známa. Podľa agentúry AP však Türel pripustil, že výbuch nemusel byť dôsledkom teroristického útoku, ale nehody, napríklad explózie vnútri auta poháňaného skvapalneným plynom.

Reuters pripomenul, že v auguste zasiahli obchodnú zónu v tomto prímorskom letovisku dve rakety, ktoré nikoho nezranili. K augustovému útoku sa nikto neprihlásil, ale podobné akcie už v minulosti spáchali kurdskí či krajne ľavicoví militanti.

Turecko je v stave pohotovosti po tom, ako sa na jeho území tento rok odohralo niekoľko atentátov pripisovaných džihádistickej organizácii Islamský štát či kurdským separatistom.

Úrady v Ankare napríklad tento mesiac v obave o ďalšie útoky zakázali všetky verejné zhromaždenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.