V Štrasburgu otvorili centrum aplikácie drog pre Francúzov i Nemcov

Ilustračná snímka Foto: TASR/Polícia

Štrasburg 8. novembra (TASR) - Vo francúzskom Štrasburgu otvorili v pondelok centrum pre bezpečnejšiu konzumáciu drog, ktoré je určené pre drogovo závislých z Francúzska i blízkeho Nemecka. Informovala o tom dnes rozhlasová stanica Europe 1.

Zariadenie nazvané Argos sa nachádza v areáli univerzitnej nemocnice a spravuje ho združenie Ithaque. Ide o zariadenie s plochou 300 metrov štvorcových, v ktorom je recepcia, priestory na aplikáciu drogy i oddychová zóna.

Podľa Daniele Baderovej, riaditeľky združenia Ithaque, vyškolený personál bude "klientom" poskytovať bezpečný sterilný injekčný materiál, ale nebude nijako ovplyvňovať ich konanie.

Centrum Argos je otvorené aj pre drogovo závislých z priľahlého nemeckého regiónu Ortenau v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko, kde takéto zariadenie chýba.

Podobné stredisko otvorili začiatkom októbra aj v Paríži. Toto zariadenie má kapacitu pre 300-450 narkomanov denne. V centre sa nachádza 12 miest určených na "konzumáciu", sála na "inhaláciu", oddychová zóna, kaviareň a kancelárie. Pokiaľ si to klienti budú želať, môžu parížske toto stredisko navštíviť aj niekoľkokrát denne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.