SPRAVODAJCA TASR J.Bublinec: O názoroch Američanov na výsledky volieb

Jaroslav Bublinec, osobitný spravodajca TASR na prezidentských voľbách v USA Foto: TASR

New York 9. novembra (TASR) – New York patrí tradične demokratom, a tak námestie Times Square v centre mesta v noci nadnes len na chvíľu prevzalo štafetu od masového zhromaždenia pred volebnou centrálou Hillary Clintonovej v kongresovom komplexe Javits Center, odkiaľ sa ľudia pri prvých nepriaznivých výsledkoch svojej favoritky začali vytrácať.

Teraz.sk prináša všetky dôležité informácie ohľadne výsledkov prezidentských volieb v USA: SLEDUJEME ONLINE: Voľby v USA, PRVÉ VÝSLEDKY, vedie TRUMP

Times Square, kde bola atmosféra omnoho pokojnejšia a zdalo sa, že o voľbách viac debatujú turisti než domáci, sa potom v skorých ranných hodinách taktiež začalo vyprázdňovať. A to ešte predtým, než sa Donald Trump dostal na magické číslo 270 voliteľov.

Disponujúc vlastnými informáciami, ktoré sa ešte neobjavili na veľkoplošnej obrazovke, malá skupinka Trumpových sympatizantov v istom okamihu spustila oslavné spevy. Tie neskôr prešli do skandovania na adresu porazenej Clintonovej: "Lock her up! Lock her up! (Zatvoriť ju! Zatvoriť ju!)"

"Bude to dobré!" rozprávali dvaja dvadsiatnici napoly vážne, napoly z recesie. Dvaja černosi s opačnými názormi na výsledok volieb sa zase pustili do hlučnej hádky.

"Som predovšetkým rád, že máme politicky nekorektného prezidenta. Myslím si, že to prinesie veľa dobrého – úprimnosť a hovorenie pravdy. Pre toto podľa mňa Američania volili Donalda Trumpa," povedal 24-ročný newyorský predavač Jamie.

"Ja si myslím, že Trump je čestný. Ľudia ho volili tiež pre svoju vlastnú bezpečnosť a záchranu republiky. Myslím si zároveň, že po týchto voľbách si ľudia začnú znovu sami seba vážiť a nebudú sa báť hovoriť veci, ktoré majú na srdci," uviedol.

Starší pán z Minnesoty spolu s manželkou považujú Trumpa za lepšiu voľbu. "Clintonová bola súčasťou establišmentu celé veky," poznamenal Minnesotčan a dodal, že súčasný marazmus v krajine by sa s Clintonovou na čele ešte prehĺbil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.