Turecký minister: Vystriedanie prezidentov nezmení hlboké vzťahy s USA

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Ankara 9. novembra (TASR) - Turecký minister spravodlivosti Bekir Bozdag dnes vyhlásil, že výmena prezidentov v Spojených štátoch nebude predstavovať pre "hlboko zakorenené" vzťahy medzi oboma krajinami veľký rozdiel.

Teraz.sk prináša všetky dôležité informácie ohľadne výsledkov prezidentských volieb v USA: SLEDUJEME ONLINE: Voľby v USA, PRVÉ VÝSLEDKY, vedie TRUMP

Bozdag pre tureckú štátnu tlačovú agentúru Anadolu povedal: "Naše vzťahy sú v podstate vzťahmi medzi dvoma štátmi a dúfame, že v novom prezidentskom funkčnom období budú turecko-americké vzťahy oveľa lepšie."

Minister spravodlivosti poznamenal, že víťazstvo republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa prišlo napriek intenzívnej kampani v prospech jeho demokratickej súperky Hillary Clintonovej.

"Bol som svedkom mohutnej kampane zameranej na dosiahnutie víťazstva Hillary Clintonovej. Umelci, športovci, všetky osobnosti pracovali na víťazstve Clintonovej. Ale vo voľbách je dôležité mať blízko k ľuďom. Nikto nemôže vyhrať voľby cez titulky v novinách, prieskumy verejnej mienky či kampane v televíziách," uviedol Bozdag.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.