PRIESKUM: Voľby do NR SR by vyhral Smer-SD, SNS druhá

Na snímke NR SR v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 11. novembra (TASR) – Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome októbra a novembra tohto roka, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 26,9 percenta hlasov. V Národnej rade (NR) SR by obsadil 46 kresiel. Druhá by vo voľbách skončila SNS, ktorá by získala 12,8 percenta hlasov a obsadila by tak v parlamente 22 kresiel, tretia by bola so ziskom 12,1 percenta a 20 mandátmi SaS. Do NR SR by sa dostalo ešte ďalších päť strán. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1020 respondentov uskutočnila agentúra Focus v dňoch 28. októbra až 7. novembra.

Na štvrtom mieste by skončila strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko vo voľbách so ziskom 8,4 percenta, na základe čoho by strana obsadila 14 kresiel v parlamente. Nasledovalo by hnutie OĽaNO-NOVA so ziskom rovných ôsmich percent. V parlamente by získalo 13 mandátov, rovnaký počet kresiel by mala v legislatívnom zbore aj Sme rodina - Boris Kollár, ktorú by volilo 7,5 percenta respondentov.

Most-Híd získal v prieskume 6,7 percenta (11 mandátov) a rovnaký počet miest by v NR SR obsadili aj kresťanskí demokrati. KDH by volilo 6,3 percenta voličov v prieskume.

Pred bránami parlamentu by skončili SMK-MKP (3,9 percenta), #Sieť (1,6), Komunistická strana Slovenska (1,5 percenta) i Strana zelených Slovenska (1,4 percenta). Priama demokracia so ziskom 0,6 percenta hlasov sa dostala pred SDKÚ-DS (0,5 percenta). Pol percentný zisk nameral prieskum aj stranám ŠANCA a SMS. Nasledujú DS (Demokrati Slovenska) a VZDOR so ziskom so 0,2 percenta a SKOK (0,1 percenta), iné strany alebo hnutia by volilo podľa prieskumu 0,3 percenta respondentov.

Podľa prieskumu by voliť nešlo 19,6 percenta respondentov a 9,2 percenta opýtaných nevedelo, komu by dalo svoj hlas.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.