Nemecko zvýši výdavky na bezpečnostné a špionážne agentúry, píše tlač

Foto: TASR/AP

Berlín 11. novembra (TASR) - Nemecko zvýši výdavky na spolkové bezpečnostné a špionážne agentúry. S odvolaním sa na dnes zverejnené informácie denníkov Die Welt a Süddeutsche Zeitung to napísala agentúra DPA.

Parlamentný rozpočtový výbor schválil podľa denníka Die Welt balík opatrení, ktorý počíta v nasledujúcich rokoch s prijatím ďalších 3250 príslušníkov spolkovej polície.

Oddelenie zamerané na odhaľovanie a dekódovanie šifrovanej komunikácie sa personálne zväčšilo dvojnásobne na 120 pracovníkov. Noviny sa pri zverejnení tejto informácie odvolali na slová nemenovaných poslancov.

Náklady sa tiež v Nemecku zvýšia na programy zamerané na ochranu civilného obyvateľstva a migrantov. Príslušné návrhy teraz čakajú na hlasovanie v parlamente.

Denník Süddeutsche Zeitung zasa informoval o tom, že Spolková spravodajská služba (BND) dostane z vládnych zdrojov vlastný satelit. Dosiaľ bola závislá na družicových záberoch od nemeckej armády alebo spriatelených špionážnych agentúr.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.