MOV vyčlenil na podporu zväzov v ďalšom cykle pol miliardy dolárov

Na snímke prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach Foto: TASR/AP

Lausanne 11. novembra (TASR) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) vyčlenil na rozvoj športovcov a podporu národných olympijských výborov viac ako pol miliardy dolárov. Rozpočet, ktorý sa viaže na najbližší olympijský cyklus do roku 2020, berie ohľad aj na športovcov s utečeneckým statusom. Informáciu priniesla agentúra AP.

MOV vyčlenil v rokoch 2013-2016 na tieto účely 439.870.000 dolárov, na cyklus do Tokia 2020 príspevky zvýšil o 16 percent na 509.285.000 dolárov. "Toto zvýšenie potvrdzuje, že športovci zostávajú v srdci akýchkoľvek aktivít MOV," povedal Pepe Miro, zastupujúci generálny riaditeľ pre ďalšie olympijské smerovanie.

Rozpočet je určený na programy, ktorých prioritou je rozvoj športovcov, prípravu nových trénerov a športovú administratívu. Okrem týchto vecí počíta aj s podporou športovcov-utečencov, aby mali možnosť zúčastňovať sa na medzinárodných súťažiach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.