Zastupiteľstvo v Rusovciach so zavedením poplatku za rozvoj súhlasí

Ilustračná snímka Foto: TASR - Tomáš Halász

Bratislava 11. novembra (TASR) – Miestne zastupiteľstvo (MZ) v Rusovciach súhlasí s návrhom všeobecne záväzného nariadenia (VZN) hlavného mesta SR Bratislavy o miestnom poplatku za rozvoj, ale s podmienkou, že správu poplatku budú vykonávať mestské časti a poplatok bude rozdelený v pomere 68 percent pre mestské časti a 28 percent pre hlavné mesto.

Poslanci jednomyseľne za tento návrh hlasovali vo štvrtok večer (10.11.) na zasadnutí MZ s tým, že starosta i poslanci sú pripravení ešte do konca roka pripraviť vlastné VZN o zavedení miestneho poplatku za rozvoj.

Podľa vicestarostu a poslanca Radovana Jenčíka však návrh zákona, s ktorým prichádza magistrát, zatiaľ nie je dôsledne vypracovaný, pretože v ňom nie je taxatívne vymenované, za čo všetko nebude potrebné platiť. „Ten zákon neupravuje množstvo vecí, neurčuje taxatívne, za čo sa neplatí a ak ho aj schválime, tak hrozí, že nám ho prokurátor pravdepodobne napadne, lebo všetci developeri a investori sa budú brániť, pretože nebudú chcieť platiť,“ uviedol Jenčík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.