Na Agrokomplexe sa zišli milovníci domácich i hospodárskych zvierat

Archívne foto z nitrianskeho Agrokomplexu. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 26. novembra (TASR) - Chovateľom a nadšencom chovu všetkých druhov domácich zvierat je určená výstava, ktorá sa počas tohto víkendu koná na Výstavisku Agrokomplex v Nitre. Štvrtý ročník podujatia s názvom Svet zvierat sa koná od 26. do 27. novembra. V pavilónoch A a B ponúka rôzne potreby a pomôcky, ktoré sú nutné pre chov domácich zvierat.

”V prvom pavilóne návštevníci nájdu výber toho najlepšieho príslušenstva a v druhom si budú môcť vychutnať aj zábavný a poučný sprievodný program. Rôznorodé zloženie vystavovateľov zaručí každému návštevníkovi odborné teoretické, ale aj praktické poradenstvo. Nepôjde len o rozhovory či diskusie, pripravené sú aj ukážky tréningov i práce so psími terapeutmi,” uviedol vedúci oddelenia marketingu a komunikácie Agrokomplexu-Výstavníctvo Nitra, š.p., Martin Lužbeťák.

Chovatelia psov, mačiek, akváriových rybičiek, exotických operencov, ale aj hospodárskych zvierat budú mať počas oboch dní výstavy k dispozícii ponuky najrôznejších doplnkov chovu a výživy. Výstava Svet zvierat okrem toho prinesie aj rôzne návody, tipy a príslušenstvo pre kompletnú starostlivosť o všetky druhy zvierat, ktoré sa dajú chovať v domácnostiach.

”Zatiaľ čo pavilón A bude zameraný skôr na prehliadku exotického vtáctva, spevavých kanárikov či akváriových rybiek, v pavilóne B budú prebiehať prednášky, prezentácie, workshopy aj súťaže. Majitelia psov spoznajú šport s názvom Agility, pri ktorom sa spája zábava a tréning pod dohľadom odborného trénera. Medzi účinné formy terapie určite patrí aj canisterapia a všetko o nej sa návštevníci dozvedia počas oboch dní výstavy,” povedal Lužbeťák.

Ako doplnil, Svet zvierat bude opäť spojený s Celoštátnou výstavou zvierat, na ktorej vlani Slovenský zväz chovateľov evidoval približne 4600 kusov prihlásených zvierat. Počas výstavy budú mať chovatelia možnosť odkúpiť prémiové jedince a obohatiť tak svoj chov o najlepšie samice či samce z rôznych druhov. ”Minulý rok mala výstavná plocha počas Sveta zvierat viac ako 4300 metrov štvorcových a celkový počet návštevníkov bol viac ako 7000. Štvrtý ročník výstavy má ambície ten posledný vo všetkom prekonať,” dodal Lužbeťák.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.