Úmrtie ženy vyvolalo výtržnosti v talianskom tábore pre migrantov

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Rím 3. januára (TASR) - Prijímacie centrum pre migrantov neďaleko Benátok zachvátili v pondelok večer výtržnosti po tom, ako tu zomrela za sporných okolností mladá žena.

Podľa správ talianskych médií žiadatelia o azyl v obci Cona protestovali proti podmienkam v miestnom tábore odpojením prívodu elektriny a pálením drevených paliet. Vzhľadom na vyhrotenú situáciu sa 25 pracovníkov zariadenia zabarikádovalo v kanceláriách, odkiaľ ich vyslobodili policajti až po niekoľkých hodinách.

Migrantov pobúril prípad 25-ročnej ženy pochádzajúcej z Pobrežia Slonoviny, ktorú našli mŕtvu v sprche. Prevádzkovateľov tábora obviňujú, že jej nezabezpečili včasnú lekársku pomoc, čo však záchranné zložky popreli.

Prokuratúra v Benátkach zisťuje príčinu úmrtia tejto ženy prostredníctvom pitvy.

Prijímacie centrum pre migrantov v obci Cona, ktorá má približne 3000 obyvateľov, sa nachádza v priestore bývalej vojenskej základne. V súčasnosti je v tomto zariadení umiestnených zhruba 1000 žiadateľov o azyl.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.