Brankár Peter Budaj z Los Angeles Kings sleduje puk počas zápasu zámorskej NHL proti San Jose Sharks 3. januára 2017 v San Jose. Foto: TASR/AP

New York 4. januára (TASR) - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj v noci na stredu výrazne pomohol Los Angeles k víťazstvu 2:1 po predĺžení na ľade San Jose. V zápase NHL si pripísal 26 úspešných zákrokov, prekonal ho iba Logan Couture v 32. minúte. Víťazný gól Kings strelil v 58. sekunde predĺženia Tanner Pearson, z triumfu sa tešil aj slovenský útočník v službách LA Marián Gáborík.

Hráči Columbusu zdolali doma Edmonton 3:1 a natiahli sériu víťazstiev už na 16 zápasov. Ak vyhrajú aj v noci na piatok na ľade Washingtonu, vyrovnajú ligový rekord, ktorý drží Pittsburgh. Ten v sezóne 1992/93 vybojoval 17 triumfov v rade. Blue Jackets už dávnejšie prekonali klubový rekord v počte víťazstiev za sebou.

Sumáre NHL:

CARLOINA HURRICANES - NEW JERSEY DEVILS 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 53. Aho (Hainsey, Teräväinen) - 35. Henrique (Cammalleri, Severson), 52. Cammalleri (Henrique, Palmieri), 58. Palmieri. Brankári: Ward - Schneider, strely na bránku: 30:18, 8998 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - EDMONTON OILERS 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Atkinson (Werenski, Wennberg), 31. Karlsson (Saad, Jones), 43. Foligno - 26. Klefbom (Maroon, Eberle). Brankári: Bobrovskij - Talbot, strely na bránku: 35:22, 17.169 divákov.

NEW YORK RANGERS - BUFFALO SABRES 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 36. Holden (Miller, Lindberg) - 13. Girgensons (Carrier, Gionta), 20. Kane (Reinhart, Okposo), 22. Bailey, 42. Eichel (Reinhart, Moulson). Brankári: Lundqvist - Nilsson, strely na bránku: 25:19, 18.006 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - TORONTO MAPLE LEAFS 6:5 pp (2:3, 0:1, 3:1 - 1:0)
Góly: 2. Williams (Orlov, Kuznecov), 16. Oshie (Williams), 43. Kuznecov (Johansson, Williams), 44. Orlov (Niskanen, Eller), 54. Carlson (Johansson, Kuznecov), 61. Ovečkin (Carlson, Kuznecov) - 7. Kadri (van Riemsdyk, Marner), 12. Brown (Hyman, Matthews), 19. Gauthier (Carrick), 34. Komarov (Matthews, Nylander), 52. Marner (van Riemsdyk, Bozak). Brankári: Holtby (20. Grubauer) - Andersen, strely na bránku: 29:25, 18.506 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - WINNIPEG JETS 4:6 (0:1, 1:3, 3:2)
Góly: 24. Peca (Namestnikov, Killorn), 44. Palát (Johnson, Kučerov), 53. Kučerov (Johnson, Hedman), 58. Kučerov (Hedman, Drouin) - 8. Scheifele (Laine, Enström), 25. Ehlers (tr. strieľanie), 26. Trouba (Perreault, Wheeler), 35. Byfuglien (Morrissey, Wheeler), 50. Ehlers (Laine, Trouba), 59. Laine (Scheifele, Ehlers). Brankári: Vasilevskij - Hellebuyck, strely na bránku: 36:34, 19.092 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - MONTREAL CANADIENS 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 40. Fiala (Ellis, Josi) - 45. Weber (Radulov, Mitchell), 65. Pacioretty (Radulov, Beaulieu). Brankári: Rinne - Price, strely na bránku: 23:43, 17.113 divákov.

SAN JOSE SHARKS - LOS ANGELES KINGS 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 32. Couture (Labanc, Martin) - 44. Carter (Muzzin, Kopitar), 61. Pearson (Carter). Brankári: Jones - BUDAJ, strely na bránku: 27:35, 17.562 divákov.