M. Fedor uvažuje nad kandidatúrou na predsedu Trenčianskeho kraja

Martin Fedor Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 27. januára (TASR) - Poslanec Národnej rady SR za Most-Híd Martin Fedor uvažuje nad kandidatúrou na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Definitívne sa však ešte nerozhodol.

"Záleží mi na regióne, v ktorom som vyrastal a kde žijem. Ak sa rozhodnem kandidovať, bude to zo zodpovednosti za tento región. Pretože zodpovednosť je dnes v politike dôležitá na všetkých úrovniach viac ako kedykoľvek predtým," povedal pre TASR Fedor. Bývalý minister obrany už v minulosti za predsedu Trenčianskeho kraja kandidoval.

Termín volieb do vyšších územných celkov ešte nie je určený. Pokiaľ sa nezmení zákon a voľba predsedov krajov zostane dvojkolová, voľby by sa mali konať najneskôr v sobotu 4. novembra. Ak sa zákon zmení a voľby budú jednokolové, bude možný aj neskorší novembrový sobotný termín. Noví predsedovia krajov a krajskí poslanci musia byť známi do 23. novembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.