Nemecku hrozil teroristický útok, zadržali dvoch islamistov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Göttingen 9. februára (TASR) – Dvoch mužov - 27-ročného Alžírčana a 23-ročného Nigérijčana - zadržala dnes ráno polícia v nemeckom meste Göttingen v rámci vyšetrovania hroziaceho teroristického útoku. Oznámilo to dolnosaské ministerstvo vnútra.

Približne 450 policajtov okrem toho prehľadalo v noci nadnes 11 budov v Göttingene a jeho okolí a jeden dom na severe spolkovej krajiny Hesensko.

Ďalšie podrobnosti úrady zatiaľ nezverejnili, na popoludnie však vyšetrovatelia i dolnosaský minister vnútra Boris Pistorius avizovali tlačové konferencie.

Podľa agentúry DPA sú obaja muži klasifikovaní ako osoby predstavujúce potenciálnu hrozbu pre spoločnosť. So svojimi rodinami žili už dlhší čas v Göttingene a mali byť členmi tamojšej islamistickej scény.

Šéf polície v Göttingene Uwe Lührig v tejto súvislosti povedal, že rýchly zásah bol nutný. Čoraz viac poznatkov zhromaždených v uplynulých dňoch totiž nasvedčovalo tomu, že bezprostredne hrozí teroristický útok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.