Lyžovanie: Velez-Zuzulová príde do St. Moritzu aj na súťaž družstiev

Na archívnej snímke slovenská slalomárka Veronika Velez-Zuzulová Foto: TASR/Pavel Neubauer

St. Moritz 9. februára (TASR) - Veronika Velez-Zuzulová príde do dejiska zjazdárskych MS už v pondelok a je pripravená štartovať v utorňajšej súťaži družstiev. TASR to vo štvrtok potvrdila Darina Kubeková, vedúca slovenskej výpravy v St. Moritzi.

Pôvodne sa Zuzulovej tím chystal z francúzskej základne do Švajčiarska presunúť až v stredu 15. februára. Lenže pravdepodobnosť štartu silného tímu s Adamom Žampom zmenila rozhodnutie dlhoročnej elitnej slalomárky a neovplyvnil to ani pretekárov pád s následnými poraneniami v stredajšom super-G na svetovom šampionáte. "Môžem potvrdiť, že Veronika príde do St. Moritzu v pondelok a je pripravená štartovať v tímoch. S oznámením súpisky síce ešte počkáme a lehota je 24 hodín pred súťažou, ale všetko smeruje k tomu, že nastúpime v najsilnejšom zložení. Adam je ok, pravda je to len druhý deň po zranení a ešte sa uvidí, aký bude jeho ďalší program, ale pre tímy to vyzerá nádejne," konštatovala Kubeková.

Plná slovenská zostava (v pravdepodobnom zložení Adam a Andreas Žampovci, Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová + dvaja náhradníci) by nebola bez šance na výrazný výsledok. Súťaž sa ide paralelným a vyraďovacím spôsobom od osemfinále, ak je prihlásených viac, koná sa aj kvalifikácia k nasadeným do pavúka. Spôsobom muža na muža, žena na ženu sa v každom dueli rozdelia štyri body, v prípade stavu 2:2 o postupe rozhoduje lepší súčet dvoch najrýchlejších tímových časov oboch pohlaví.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.