V centre Domino poskytujú služby rodinám s postihnutými deťmi

Klienti a zamestnanci Centra sociálnych služieb Domino v priestoroch centra, kde začínajú poskytovať službu včasnej intervencie, 9. marca 2017 v Prievidzi. O bezplatné aktivity, ktoré bude realizovať ambulantnou a terénnou formou, už prejavili záujem aj viacerí rodičia. Pôjde o novú službu, ktorá je zameraná nielen na postihnuté dieťa, ktoré sa narodí, ale na celú rodinu, čiže aj rodičov aj súrodencov. FOTO TASR - Radovan Stoklasa Foto: FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Prievidza 9. marca (TASR)- Centrum sociálnych služieb (CSS) Domino v Prievidzi začína poskytovať službu včasnej intervencie. O bezplatné aktivity, ktoré bude realizovať ambulantnou a terénnou formou, už prejavili záujem aj viacerí rodičia.

Poskytovanie služby včasnej intervencie symbolicky spustili v stredu (8. 3.) v priestoroch CSS Domino jeho riaditeľka Iveta Lauková a Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktoré je zriaďovateľom centra. "Je to nová služba, ktorá je zameraná nielen na postihnuté dieťa, ktoré sa narodí, ale na celú rodinu, čiže aj rodičov aj súrodencov. Poskytujeme komplexnú starostlivosť pre dieťa a celú rodinu, a to obsahuje psychologické poradenstvo, sociálne poradenstvo, fyzioterapeutické poradenstvo, plus pracovníka so špeciálnou pedagogikou, ktorý sa dieťaťu venuje," opísala Lauková, ktorá s nápadom na poskytovanie služby prišla. "Inšpiráciou pre mňa boli rodičia, ktorí vlastne sem chodia alebo majú tu u nás umiestnené deti, ktoré im už vyrástli a v tých časoch, keď boli malé, naozaj sa nemali o koho a o čo oprieť, tak si svojpomocne ako rodičia pomáhali," priblížila.

O službu včasnej intervencie pre deti do siedmich rokov s postihnutím či oneskoreným vývinom je podľa slov riaditeľky CSS Domino záujem, konkrétne eviduje zatiaľ troch záujemcov.

"Som rád, že toto centrum včasnej intervencie vzniklo tu na hornej Nitre, je prvé svojho druhu v Trenčianskom kraji a chcem poďakovať aj vedeniu centra, že s prišlo s touto myšlienkou minulý rok a nečakalo na nejaké príspevky z plesov v opere, ale že sme si vedeli pomôcť spoločnými silami," skonštatoval Baška. Ten podľa svojich slov pevne verí, že si služba nájde na hornej Nitre svoje opodstatnenie, pretože tu v minulosti chýbala.

Na odborné činnosti vyčlenil kraj vo svojom rozpočte 9992 eur, podľa Laukovej bude suma stačiť, keďže pre poskytovanie služby využije centrum už pomôcky, ktoré má a pracuje s nimi.

CSS Domino sa v súčasnosti venuje ťažko zdravotne postihnutým, nevidiacim a odkázaným na pomoc.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.