Spis v prípade bytovej mafie pošlú na Najvyšší súd SR

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 9. marca (TASR) – Okresný súd (OS) Bratislava I dnes odročil na neurčito hlavné pojednávanie v prípade Jozefa D. a ďalších obžalovaných v kauze tzv. bytovej mafie. OS BA I zašle celý spisový materiál na Najvyšší súd (NS) SR, aby posúdil, či bude vo veci ďalej konať OS BA I, alebo Špecializovaný trestný súd (ŠTS).

„Súd si radšej zaobstará názor NS SR aj z toho dôvodu, že konanie, ktoré prebieha na ŠTS, môže byť posúdené ako časť konania, o ktorom koná OS BA I,“ uviedol okrem iného predseda senátu. NS SR by teraz mohol posudzovať, či tieto dve konania vedené na dvoch súdoch spolu súvisia a či sú splnené podmienky na spojenie veci, a ak áno, ktorý súd by mal vo veci ďalej konať.

Obžaloba v tejto veci bola podaná ešte v roku 2010.

V kauze bytovej mafie je obžalovaných 14 osôb z podvodov, ktoré prebehli v rokoch 2004 až 2007. Jedna z obžalovaných medzičasom zomrela. Nehnuteľnosti v miliónových hodnotách mali prevádzať nastrčené osoby – herci za niekoľko tisíc korún. Organizátori ich mali vybaviť falošnými dokladmi totožnosti. Tzv. herci sa potom mali vydávať za skutočných vlastníkov a podpisovať potrebné dokumenty. Takto mohli získať nehnuteľnosti v bratislavských Rusovciach, byt v Senici či dom v centre Bratislavy.

Jozef D. pred OS Bratislava I v októbri 2011 vypovedal, že pôsobil ako agent kriminálneho spravodajstva.

Spisový materiál v kauze tzv. bytovej mafie je rozsiahly, má približne 12.000 strán.

Pôvodný sudca v tejto veci a v súčasnosti obvinený Pavol D. sa k 1. máju minulého roku vzdal funkcie sudcu, čo značne skomplikovalo doriešenie viacerých káuz, ktoré mu boli pridelené, vrátane kauzy bytovej mafie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.