A. Kiska začal návštevu Ružomberka stretnutím s primátorom I. Čomborom

Slovenský prezident Andrej Kiska, archívna snímka. Foto: TASR/ MTI

Ružomberok 13. marca (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska začal dnešnú pracovnú návštevu Ružomberka stretnutím s primátorom Igorom Čomborom na pôde mestského úradu. Diskutovali o ekonomike mesta, dobudovaní cestnej infraštruktúry, nezamestnanosti, školstve aj o Ústrednej vojenskej nemocnici SNP Ružomberok.

"Problémy sú, hlavne cestná doprava. Prejsť v nedeľu poobede od Popradu do Ružomberka, človek strávi na vjazde do Ružomberka aj 15 minút. Jedna križovatka, ktorá v meste je, to tu celé spomalí. Ružomberok nutne potrebuje obchvat. Ružomberok je vlastne v centre spojenia nášho Slovenska, potrebuje nutne zlepšenie tejto prepravy. Jednou vecou je, že spojíme Košice s Bratislavou cez Žilinu, na druhej strane ten obrovský ťah na Budapešť, na juh Slovenska rieši ešte veľký problém práve v prechode na Banskú Bystricu, kde vyriešenie tohto problému nebude jednoduché, no je to jedna z ciest, ako vrátiť Ružomberku svoje postavenie," skonštatovala hlava štátu s tým, že túto otázku opätovne otvorí na stretnutiach s ministrom dopravy.

Primátor Ružomberka upozornil Kisku aj na to, že problémy so zastavenou výstavbou diaľnice D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, takisto aj s výstavbou rýchlostnej cesty R1 medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou traumatizujú celé Slovensko. "Ružomberok sa nedá obísť ani z východu na západ, ani zo severu na juh. Od prezidenta však neočakávam nejaký prielom v tejto oblasti, je to veľký boj, ktorý zvádzame my, iniciatíva Stredné Slovensko. Prezident môže byť len takým stimulátorom verejnej mienky, že tento problém treba riešiť," skonštatoval Čombor. Ako ďalej uviedol, už čoskoro by sa mali zástupcovia ružomberskej radnice v tejto veci stretnúť s ministrom dopravy Árpádom Érsekom (Most-Híd) aj s predstaviteľmi Národnej diaľničnej spoločnosti.

Prezident SR dopoludnia v Ružomberku navštívi neziskovú organizáciu Stopka a Gymnázium na ulici Š. Moyzesa, kde bude diskutovať so študentmi. Popoludní sa zoznámi s výrobnými priestormi celulózovo-papierenskej spoločnosti Mondi SCP a v obci Valaská Dubová sa stretne s predstaviteľmi samosprávy a starostami priľahlých obcí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.