Veľký Krtíš tento rok obnoví približne 1,2 km ciest i parkoviská

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michaela Zdražilová

Veľký Krtíš 13. marca (TASR) - Vo Veľkom Krtíši chcú tento rok obnoviť približne 1,2 kilometra miestnych komunikácií i niektoré chodníky a parkoviská. Mesto spravuje celkom 32,5 kilometra ciest.

Ako pre TASR uviedol primátor Dalibor Surkoš, mesto vyfinancuje tieto náklady z vlastného rozpočtu. Predpokladaná suma na rekonštrukciu plochy o rozlohe asi 15.000 m2 je 320.000 eur. "Konkrétna cena bude ale známa až po ukončení verejného obstarávania," konštatoval.

Zrekonštruovať by sa mali celky alebo časti Ulice SNP, Ľ. Štúra, Píseckej ulice, chodník a hlavné rameno Ulice P. O. Hviezdoslava, chodníky na uliciach Lučenecká, Komenského a pred amfiteátrom na Venevskej a tiež parkovisko za mestským úradom a na Ulici P. O. Hviezdoslava.

Práce sa zrealizujú po ukončení verejného obstarávania, predpokladaný termín je v letných mesiacoch. "Všetko by malo byť následne ukončené do dvoch mesiacov," pripomenul primátor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.