Vyšetrovanie prípadu obvinených Lipšica a Grendela nie je ukončené

Na kombosnímke exposlanec Daniel Lipšic (vľavo) a poslanec Gábor Grendel (OĽaNO-NOVA). Foto: TASR

Bratislava 13. marca (TASR) – Polícia zatiaľ neukončila vyšetrovanie v prípade obvineného poslanca Národnej rady (NR) SR Gábora Grendela (OĽaNO-NOVA) a exministra vnútra Daniela Lipšica. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

"V predmetnej veci stále prebieha vyšetrovanie, preto nebudeme poskytovať bližšie informácie," uviedol Wäldl pre TASR.

Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave koncom minulého roka informovala, že zamietla sťažnosti obvinených Daniela Lipšica a Gábora Grendela, ktoré podali voči uzneseniu o vznesení obvinenia v medializovanom prípade možného vyzradenia bankového tajomstva.

Ako informovala KP, policajný vyšetrovateľ dňa 13.10.2016 vzniesol obvinenie voči Danielovi Lipšicovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva spolupáchateľstvom a taktiež pre prečin poškodzovania cudzích práv a prečin ohovárania.

Gábor Grendel čelí obvineniu pre zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva spolupáchateľstvom.

Podľa uznesenia o vznesení obvinenia mali Lipšic a Grendel poskytnúť v apríli 2012 novinárom informácie a listinné doklady v súvislosti s kontrolou v Privatbanke, ktoré mali získať neoprávnene.

Lipšic mal podľa názoru vyšetrovateľa taktiež ako poslanec NR SR v novembri 2014 vystúpiť s prejavom pred médiami v úmysle poškodiť finančnú skupinu Penta a Jaroslava Haščáka tým, že v súvislosti s predajom CT prístroja mal uviesť nepravdivé údaje.

Lipšic a Grendel na brífingu 18. októbra minulého roka okrem iného tvrdili, že za vzneseným obvinením voči nim je snaha kriminalizovať opozíciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.