Dráma počas letu: Austrálčanke vybuchli na hlave slúchadlá na batérie

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Sydney 15. marca (TASR) - Výbuch slúchadiel na batérie, cez ktoré počas letu z Pekingu do Melbourne počúvala hudbu, spálil Austrálčanke vlasy a začiernil tvár, informoval dnes vo vyhlásení Austrálsky úrad bezpečnosti dopravy (ATSB).

Asi dve hodiny od začiatku letu zobudil cestujúcu, ktorá počúvala hudbu v spánku, hlasný výbuch. Pocítila, že ju páli tvár a ihneď odhodila slúchadlá na zem.

"Lietali z nich iskry a vznikol malý požiar," povedala neskôr žena. Uviedla, že chcela slúchadlá podupať topánkami, aby ho uhasila, ale rýchle sa objavili letušky s vodou, ktorou slúchadlá poliali. Batéria i jej kryt boli roztopené a prilepili sa k podlahe v lietadle, dodala Austrálčanka.

Zvyšok letu museli cestujúci pretrpieť v zápachu z roztopeného plastu, spálenej elektroniky a vlasov, informovala ATSB.

"Ľudia celú cestu domov kašlali a dusili sa," dodala cestujúca.

ATSB nemenoval výrobcu spomínaných slúchadiel, incident však názorne dokazuje riziko vyplývajúce z elektronických zariadení na batérie počas letu, komentuje agentúra DPA.

K podobným incidentom nedávno došlo so smartfónmi a dvojkolesovými minisegwaymi. Spoločnosť Samsung, ktorá používa v mobilných telefónoch lítiové batérie, vlani z tohto dôvodu stiahla mobil Galaxy Note 7.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.