Bojnická nemocnica má nové prístroje pre ošetrovanie novorodencov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bojnice 22. marca (TASR)- Novorodenecký úsek Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach disponuje novými prístrojmi. Sadu pre ošetrovanie novorodencov získalo v rámci charitatívneho projektu, informovala Radka Križanová z referátu marketingu bojnickej nemocnice.

Prostredníctvom novej modernej sústavy sa zvýši úroveň a kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti na novorodeneckom úseku detského oddelenia, skonštatovala Križanová. Darovanú zostavu prístrojov tvorí podľa nej výhrevné lôžko, kompaktný a ľahký injekčný dávkovač, mobilná resuscitačná súprava, novorodenecký fibrooptický laryngoskop a pulzný oxymeter. "Aj keď ide o moderné zariadenia, ktorých obsluha nie je spočiatku jednoduchá, v bojnickej nemocnici sa už s podobným príslušenstvom stretli. Personál novorodeneckého úseku totiž s väčšinou z prístrojov už disponuje, a tak sa darom posilnila už existujúca zostava na oddelení," ozrejmila.

Novinkou, ako ďalej priblížila Križanová, je typ resuscitačného výhrevného lôžka s priestrannou skrinkou a držiakom na príslušenstvo, ktoré sa pravidelne využíva pri ošetrení každého novonarodeného dieťaťa. "Prítomnosť nových prístrojov na oddelení nepocítia iba novorodenci na poskytnutej kvalite zdravotnej starostlivosti, ale aj ošetrujúci tím lekárov a zdravotných sestier, keďže nová súprava prístrojov zvyšuje komfort pri ich práci," skonštatovala.

"Moderné vybavenie je vždy spoľahlivejšie a vždy nám uľahčuje prácu," podotkla Janette Dvorská, vedúca lekárka novorodeneckého úseku NsP Prievidza. Vďaka novému vybaveniu sa podľa nej novorodenecký úsek stal pracoviskom, ktoré v súčasnosti disponuje dvoma kompletne vybavenými resuscitačnými miestami – pôrodnou sálou a observačným boxom, ktorý slúži ako prechodná jednotka intenzívnej starostlivosti. "Momentálne vieme poskytnúť intenzívnu starostlivosť aj na pôrodnej sále, aj na oddelení. Keby sme tu mali napríklad dvojičky, tak už nemáme problém," uzavrela.

Nový set prístrojov na ošetrovanie novorodencov získala bojnická nemocnica cez charitatívny projekt spoločnosti Lidl a Nadácie Pontis pod názvom Rozprávky, ktoré potešia všetky deti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.