Le Penová v Moskve: Francúzsko a Rusko musia spolupracovať

Marine Le Penová. Foto: TASR AP

Paríž 24. marca (TASR) - Francúzska prezidentská kandidátka a líderka krajne pravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penová hovorila počas dnešnej návštevy Moskvy o potrebe rusko-francúzskej spolupráce. Píše o tom agentúra TASS.

"Podľa mňa neexistujú žiadne dôvody, ktoré by ospravedlňovali súčasný nepriateľský postoj francúzskych vládnych orgánov k Rusku," vyhlásila Le Penová na stretnutí s členmi výboru ruskej Štátnej dumy pre zahraničné záležitosti.

Na návštevu Moskvy, ktorá sa koná necelý mesiac pre francúzskymi prezidentskými voľbami, ju pozval práve predseda tohto výboru Leonid Sluckij. On sám dnes označil príchod Le Penovej do Ruska za "odvážny" krok.

"Rusko a Francúzsko musia udržiavať a rozvíjať vzťahy, ktoré nás dlhodobo spájajú," uviedla šéfka FN, ktorá upozornila na tradične silné bilaterálne väzby v oblasti kultúry, obchodu a energetickom sektore.

V súčasnej dobe je podľa nej nevyhnutná aj kooperácia Paríža a Moskvy v boji proti globalizácii a islamskému fundamentalizmu. Francúzska politička v tejto súvislosti ocenila ruskú vojenskú intervenciu v Sýrii.

Le Penovej vzťahy s Ruskom sa dostali do pozornosti v priebehu predvolebnej kampane, a to najmä v súvislosti s pôžičkou 9,7 milióna dolárov, ktorú si jej strana zobrala v roku 2014 od jednej ruskej banky. Kremeľ, ktorý podporuje krajne pravicové a protisystémové strany po celej Európe, však odmieta obvinenia, že sa snaží ovplyvniť francúzske prezidentské voľby, analyzuje agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.