Cíger nominoval na záverečný kemp pred MS: Toto sú mená vyvolených

Na snímke hore tréner slovenských hokejistov Zdeno Cíger. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 24. marca (TASR) - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger pozval na prvé sústredenie v záverečnej príprave na MS dokopy 21 hráčov, z toho 16 legionárov. Na úvodnom zraze v Bratislave sa mu budú v pondelok hlásiť brankári Jaroslav Janus a Július Hudáček, jeho brat Libor Hudáček, ako i kvarteto z KHL Michal Čajkovský, Marek Ďaloga, Martin Bakoš a Tomáš Marcinko.

Slováci odohrajú pred šampionátom osem prípravných stretnutí v rámci série Euro Hockey Challenge. Prvý dvojzápas absolvujú 6. a 8. apríla, keď v Odense a Aalborgu nastúpia proti domácim Dánom. Záverečnú prípravu odštartujú už budúci týždeň prvým mikrocyklom. Vzhľadom na to, že veľa kandidátov na štart na MS má ešte klubové povinnosti, bude mať Cíger v prvom kempe k dispozícii len obmedzený počet reprezentantov. Preto káder doplnilo aj niekoľko mladíkov, s ktorými sa počíta do budúcnosti. Pôjde teda o spoločnú prípravu reprezentačného A-tímu a Olympijského výberu SR, ktorý nastúpi 7. a 8. apríla v Krynici proti Poľsku.

Realizačný bude mať v Bratislave k dispozícii dokopy dvoch brankárov, osem obrancov a jedenásť útočníkov. Nominovaní hráči absolvujú dovedna sedem tréningových jednotiek, v utorok a v stredu predpoludním v dvoch skupinách. Informáciu priniesla oficiálny webová stránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Nominácia SR "A" a Olympijského výberu Slovenska na výcvikový tábor v Bratislave (27.-31. marca):

Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK/Švéd., 30 zápasov v národnom tíme), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov/ČR, 16)
Obrancovia: Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL, 10/3 góly), Martin Gernát (HC Sparta Praha/ČR, 8/3), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR, 43/3), Ivan Švarný (Kärpät Oulu/Fín., 109/4), Oldřich Kotvan (HC PSG Zlín/ČR, 12/0), Ľubomír Dinda (HK ŠKP Poprad, 3/0), Marek Ďaloga (Slovan Bratislava/KHL, 54/3), Samuel Fereta (Slovan Bratislava, 0/0)
Útočníci: Martin Bakoš (Červená hviezda Kchun-lun, Čín./KHL, 34/6), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha/ČR, 13/2), Libor Hudáček (Örebrö HK/Švéd., 72/15), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR, 16/6), Tomáš Marcinko (Červená hviezda Kchun-lun, Čín./KHL, 52/4), Michael Vandas (HC Vítkovice/ČR, 19/1), Andreas Štrauch (HK Poprad, 3/0), Peter Lichanec (HK ŠKP Poprad, 3/0), Adam Lapšanský (Ravensburg Towerstar/Nem., 16/7), Samuel Takáč (LHC Lyons/Fr., 0/0), Stanislav Horanský (EHC Biel-Bienne/Švajč., SC Langenthal/Švajč., 0/0)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Július Šupler (konzultant), Rastislav Ladecký (výstrojový manažér), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Ľuboš Ondrejka (masér), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Roman Ulehla (team manažér)

Program zápasov SR v rámci Euro Hockey Challenge 2017:

Dánsko - SR (6. apríla v Odense a 8. apríla v Aalborgu)
SR - Švajčiarsko (13. apríla v Trenčíne a 15. apríla v Žiline)
SR - Fínsko (19. apríla v Košiciach a 21. apríla v Bratislave)
Nórsko - SR (28. a 29. apríla v Hamare)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.