Bratislava sa tiež zapojí do svetovej kampane Hodina Zeme

Bratislava Foto: TASR - Dano Veselský

Bratislava 24. marca (TASR) – Bratislava sa zapojí do celosvetovej kampane Hodina Zeme. Viaceré dominanty mesta sa v sobotu (25.3.) o 20.30 h symbolicky ponoria na 60 minút do tmy. Mesto tak chce podporiť myšlienku ochrany planéty a životného prostredia. Pre Bratislavčanov bude na Primaciálnom námestí od 18.00 h pripravená aj spoločná oslava Hodiny Zeme. Informuje o tom bratislavská samospráva na svojom webe.

V Bratislave už tradične zhasne na hodinu Bratislavský hrad, Prezidentský palác, Dóm sv. Martina, Historická budova Slovenského národného divadla, Veža Starej radnice, vyhliadková veža UFO či bratislavské mosty. Hlavné mesto sa tak pripojí s myšlienkou ochrany planéty k mnohým svetovým metropolám i niektorým slovenským mestám. 

 "Klimatický systém Zeme sa v poslednom období výrazne mení a dopady začíname cítiť aj u nás doma. Nezostáva nám preto nič iné, ako začať žiť zodpovednejšie, naučiť sa meniť naše každodenné správane i celkové nastavenie a fungovanie spoločnosti. Potrebujeme začať viac využívať prírodné zdroje zmysluplne a šetrne," povedala Miroslava Plassmann z organizácie WWF Slovensko (Svetový fond na ochranu prírody), ktorá podujatie organizuje. Hodina Zeme nie je podľa nej o ušetrení energie za jednu hodinu, ale je to symbolika, ktorá volá po zmene v každodennom myslení a konaní.

Pre verejnosť je v sobotu od 18.00 h na Primaciálnom námestí pripravený sprievodný program v podobe ohňovej šou, vystúpenia zaujímavého slovenského orchestra Virtuoso, kvízu, vybicyklovania si cukrovej vaty, lampiónového sprievodu či bubnovej šou. So svojím stánkom tu nebude chýbať ani mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), kde sa budú môcť návštevníci zapojiť do tvorivých dielní a vyrobiť si vlastný lampášik z recyklovateľných materiálov. Dozvedieť sa tiež môžu, ako správne triediť odpad.

Hodina Zeme je kampaň v oblasti ochrany životného prostredia na celom svete. V roku 2007 ju spustilo Sydney ako jediné mesto a odvtedy myšlienka prerástla do masívneho hnutia, do ktorého sa v minulom roku zapojilo viac ako 7000 miest zo 178 krajín sveta. V roku 2016 kampaň podporilo viac ako 40 slovenských miest, takmer 40 pamiatok, 80 organizácií a 25 škôl.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.