Záchranári asi našli pozostatky obete nehody trajektu Sewol

Potápač skáče do vody počas pátracej operácie po nezvestných pasažieroch potopeného trajektu Sewol vo vodách južného pobrežia pri juhokórejskom meste Jindo 24. apríla 2014. Foto: TASR/AP

Soul 28. marca (TASR) - Juhokórejskí záchranári pravdepodobne objavili telesné pozostatky jednej z nezvestných obetí nehody trajektu Sewol, pri ktorej v roku 2014 zahynulo 304 cestujúcich. Oznámili to dnes juhokórejské úrady.

Trajekt Sewol sa prevrátil a potopil v rozbúrenom mori pri pobreží Južnej Kórey pred takmer troma rokmi.

Vrak sa záchranárom po dlhých mesiacoch príprav podarilo vytiahnuť na hladinu mora v stredu. Naložili ho do čiastočne ponorného plavidla, ktoré ho prevezie na pevninu. Očakáva sa, že celý proces, vrátane odčerpania vody a paliva z potopeného trajektu, potrvá niekoľko dní.

Nemenovaný predstaviteľ ministerstva pre oceány a rybolov bez ďalších podrobností uviedol, že telesné pozostatky sa našli v utorok v mori v oblasti, kde bol trajekt vyzdvihnutý.

Pri potopení trajektu Sewol zahynulo 16. apríla 2014 oficiálne 295 ľudí, pričom deväť je doposiaľ nezvestných. Rodiny týchto nezvestných teraz dúfajú, že ich telá objavia vo vraku lode. Obeťami tragédie boli väčšinou študenti, ktorí smerovali na exkurziu na ostrov Čedžu. Zachrániť sa podarilo iba 172 zo 476 ľudí na palube.

Kapitán trajektu prežil a odpykáva si doživotný trest. Súd ho uznal za vinného zo zabitia z úmyselnej nedbanlivosti, pretože opustil trajekt bez toho, aby vydal príkaz na jeho evakuáciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.